Udostępnij swoim znajomym – Share

Chodzieskie Stowarzyszenie Sportowe HALS powstało w 2007r z przekształcenia Towarzystwa Żeglarskiego Hals. Stowarzyszeniem kieruje pięcioosobowy zarząd na czele z Prezesem.
Liczy około 24 członków. W ramach działalności Stowarzyszenia funkcjonują następujące sekcje:
– żeglarska,
– sportowo – turystyczna,
– motorowodna,
– kajakarska,
– militarna,

Spośród wymienionych na szczególną uwagę zasługuje sekcja żeglarska, która w sezonie 2008 była reprezentowana przez 2 załogi (I załoga: Michał Strumnik, Roman Dziubiński, Piotr Lazarek, II załoga: Damian Wysz, Krystian Wysz, Piotr Sobkowski) w klasie OMEGA SPORT oraz sekcja motorowodna, która w 2009 roku będzie reprezentowana przez pierwszego zawodnika w historii miasta – Cezarego Strumnika, który będzie startował w klasie OSY – 400.

W 2009 roku planowany jest intensywny rozwój sekcji kajakowej, głownie poprzez organizacje spływów i wypożyczanie kajaków.

Warto nadmienić, że w 2008 roku po raz pierwszy zawody motorowodne zostały zorganizowane bez wkładu miasta, ze środków pozyskanych przez ChSS Hals. Konsekwencją bardzo dobrego przygotowania tej imprezy było przydzielenie w 2009 roku organizacji Mistrzostw Świata w klasie OSY – 400. Wart uwagi jest także fakt, że członkowie stowarzyszenia w ramach przygotowań zawodów motorowodnych wykonali prace przy budowie pomostu startowego w sąsiadującej przystani LOK w wartości 20 tys. zł.
Wykonano również prace związane z wymianą stolarki otworowej na PCV – fasada wejścia na slip oraz wejście do hangary. Renowacji poddano również cały pomost przy przystani Hals.